Město České Budějovice

Město České Budějovice

České Budějovice nechal založit český král Přemysl Otakar II. v roce 1265. Největší turistické atrakce soustřeďuje městská památková rezervace v historickém centru (Piaristické náměstí, přilehlý dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou a radnicí, Černá věž, katedrála svatého Mikuláše atd.).

Náměstí Přemysla Otakara II.

Náměstí Přemysla Otakara II.

Náměstí Přemysla Otakara II. je centrální veřejné prostranství v historickém středu Českých Budějovic, v současné době pojmenované po zakladateli města, českém králi Přemyslu Otakaru II, rozlohou 1,7 ha je jedním z největších, a největším čtvercovým náměstím v České republice.

Samsonova kašna

Samsonova kašna

Samsonova kašna je barokní kašna stojící na náměstí Přemysla Otakara II.

Černá věž

Černá věž

Černá věž je hlavní dominantou Českých Budějovic. Najdete ji hned u náměstí Přemysla Otakara II., v ulici kde se nachází i Residence U Černé věže. Byla dostavěna v roce 1577 a sloužila jako hláska a zvonice.

Katedrála sv. Mikuláše

Katedrála sv. Mikuláše

Katedrála sv. Mikuláše je hlavní kostel diecéze českobudějovické. Krátce po založení města České Budějovice, byl v roce 1265 položen základní kámen tohoto kostela.

Jihočeské muzeum

Jihočeské muzeum

Jihočeské muzeum má hlavní expozice v budově vystavěné v historizujícím novorenesančním slohu v letech 1899–1901. Otevřena veřejnosti byla v roce 1903.

Jihočeské divadlo

Jihočeské divadlo

Místo, kde stojí historická budova Jihočeského divadla patří mezi nejstarší historické části města Českých Budějovic. Vedle činohry má i operní, loutkoherecký a baletní soubor.

Piaristické náměstí

Piaristické náměstí

Piaristické náměst se nachází v historickém centru Českých Budějovic na místě bývalého hřbitova.

Jihočeské motocyklové muzeum

Jihočeské motocyklové muzeum

Museum je se svojí bezmála stovkou vystavovaných motocyklů jednou z největších veřejnosti přístupných sbírek jednostopých vozidel v republice.

Piaristický klášter

Piaristický klášter

Dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie – nejstarší kostel v ČB.

Lodí přes soutok na zámek MITROWICZ

Lodí přes soutok na zámek MITROWICZ

Chcete si z návštěvy jižních Čech odnést nevšední zážitek? Vydejte se za poznáním i zábavou na romantický zámek Mitrowicz a spojte jeho návštěvu s plavbou po řece Vltavě a Lužnici. Z paluby lodi si tak budete moci v klidu a pohodě vychutnat jedinečné pohledy do okolní krajiny.

Plovárna

Plovárna

Plovárna v Českých Budějovicích nabízí zimní i letní plovárnu pro děti i dospělé. Zimní plovárna nabízí služby plaveckého, skokanského a dětského bazénu, krytého toboganu, vířivku a parní komoru. Letní plovárna zahrnuje plavecký a dětský bazén, několik vodních atrakcí a čtyřdráhové skluzavky.

Hvězdárna a planetárium

Hvězdárna a planetárium

Českobudějovická hvězdárna byla otevřena v roce 1937 jako druhá nejstarší lidová hvězdárna v Čechách. Nachází se cca 300 metrů od náměstí Přemysla Otakara II. v parku na soutoku Vltavy a Malše.

Stromovka

Stromovka

Stromovka (místními nazývaná také Dlouhá louka) je největší českobudějovický park o výměře 68 ha. Nachází se 5 minut chůze od centra města a slouží jako rekreační zóna.

Fotbalový stadion Střelecký ostrov

Fotbalový stadion Střelecký ostrov

Fotbalový stadion Střelecký ostrov je fotbalový stadion v Českých Budějovicích, na kterém hraje tým SK Dynamo České Budějovice. Stadion byl postaven v roce 1940.

Muzeum cestopisné literatury

Muzeum cestopisné literatury

K vidění jsou unikátní výtisky starých cestopisů i mapy všech koutů světa. Expozice se věnuje Emilu Holubovi, Alberto Vojtěchu Fričovi, Josefu Kořenskému či Aloisovi Musilovi, ale i řadě dalších. Najdete zde artefakty z cest i osobní předměty cestovatelů. Dejte si zde výbornou kávu či čaj, začtěte se do knihy a vydejte se na cestu kolem světa.

Muzeum koněspřežky

Muzeum koněspřežky

Muzeum koněspřežky popisuje historii Koněspřežné dráhy České Budějovice – Linec. Celá expozice se nachází v bývalém strážním domku koněspřežky. Je jedním z nejmenších muzeí v České republice.

Muzeum energetiky

Muzeum energetiky

Jeho výjimečnost spočívá v netradičním pojetí, které ho dělá zajímavým nejen pro odborníky, ale i pro širokou laickou veřejnost.

Budvar – prohlídky Budvar museum ČB

Budvar – prohlídky Budvar museum ČB

Při této prohlídce nahlédnete do tajemství výroby ležáku Budweiser Budvar. Poctivě uvařené pivo pak ochutnáte načepované jen pro vás z pivovarských tanků v rozlehlých chladných ležáckých sklepích, kde Budweiser Budvar zraje před svou cestou k zákazníkům.

Obec Hluboká nad Vltavou

Obec Hluboká nad Vltavou

Obec známá především díky svému novogotickému monumentálnímu zámku, jenž svou dnešní podobu, inspirovanou romantickým zámkem Windsor. Krom zámku se zde nacházejí další atraktivní cíle: přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr, Lanové centrum, Alšova jihočeská galerie a velmi oblíbená zoologická zahrada ZOO Ohrada, kde se zabaví nejen děti, ale i dospělí, k některým druhům se mohou návštěvníci podívat i do výběhu.

Pivní stezka Budějovickem

Pivní stezka Budějovickem

České Budějovice a jejich široké okolí se mohou pyšnit vysokou gastronomií. Nachází se zde mnoho vyhlášených restaurací, útulných kaváren, a také kvalitních pivovarů a minipivovarů. Budějovický Budvar a Samson mají svou věhlasnou tradici po celé republice i po světě. Pivní stezka vás však zavede i za těmi méně známými pivovary. Start trasy je na náměstí Přemysla Otakara II. Již v centru Českých Budějovic je možné ochutnat místní gastronomii a pivo v Restauraci a minipivovaru Solnice, v Masných Krámech nebo v Restauraci a minipivovaru Krajinská 27.

REZERVACE SPECIÁLNÍ NABÍDKY