Město České Budějovice

České Budějovice nechal založit český král Přemysl Otakar II. v roce 1265. Největší turistické atrakce soustřeďuje městská památková rezervace v historickém centru (Piaristické náměstí, přilehlý dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou a radnicí, Černá věž, katedrála svatého Mikuláše atd.).

Náměstí Přemysla Otakara II.

Náměstí Přemysla Otakara II. je centrální veřejné prostranství v historickém středu Českých Budějovic, v současné době pojmenované po zakladateli města, českém králi Přemyslu Otakaru II, rozlohou 1,7 ha je jedním z největších, a největším čtvercovým náměstím v České republice.

Samsonova kašna

Samsonova kašna je barokní kašna stojící na náměstí Přemysla Otakara II.

Černá věž

Černá věž je hlavní dominantou Českých Budějovic. Najdete ji hned u náměstí Přemysla Otakara II., v ulici kde se nachází i Residence U Černé věže. Byla dostavěna v roce 1577 a sloužila jako hláska a zvonice.

Katedrála sv. Mikuláše

Katedrála sv. Mikuláše je hlavní kostel diecéze českobudějovické. Krátce po založení města České Budějovice, byl v roce 1265 položen základní kámen tohoto kostela.

Jihočeské muzeum

Jihočeské muzeum má hlavní expozice v budově vystavěné v historizujícím novorenesančním slohu v letech 1899–1901. Otevřena veřejnosti byla v roce 1903.

Jihočeské divadlo

Místo, kde stojí historická budova Jihočeského divadla patří mezi nejstarší historické části města Českých Budějovic. Vedle činohry má i operní, loutkoherecký a baletní soubor.

Piaristické náměstí

Piaristické náměst se nachází v historickém centru Českých Budějovic na místě bývalého hřbitova.

Jihočeské motocyklové muzeum

Museum je se svojí bezmála stovkou vystavovaných motocyklů jednou z největších veřejnosti přístupných sbírek jednostopých vozidel v republice.

Piaristický klášter

Dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie – nejstarší kostel v ČB.

Lodí přes soutok na zámek MITROWICZ

Chcete si z návštěvy jižních Čech odnést nevšední zážitek? Vydejte se za poznáním i zábavou na romantický zámek Mitrowicz a spojte jeho návštěvu s plavbou po řece Vltavě a Lužnici. Z paluby lodi si tak budete moci v klidu a pohodě vychutnat jedinečné pohledy do okolní krajiny.

Plovárna

Plovárna v Českých Budějovicích nabízí zimní i letní plovárnu pro děti i dospělé. Zimní plovárna nabízí služby plaveckého, skokanského a dětského bazénu, krytého toboganu, vířivku a parní komoru. Letní plovárna zahrnuje plavecký a dětský bazén, několik vodních atrakcí a čtyřdráhové skluzavky.

Hvězdárna a planetárium

Českobudějovická hvězdárna byla otevřena v roce 1937 jako druhá nejstarší lidová hvězdárna v Čechách. Nachází se cca 300 metrů od náměstí Přemysla Otakara II. v parku na soutoku Vltavy a Malše.

Stromovka

Stromovka (místními nazývaná také Dlouhá louka) je největší českobudějovický park o výměře 68 ha. Nachází se 5 minut chůze od centra města a slouží jako rekreační zóna.

Fotbalový stadion Střelecký ostrov

Fotbalový stadion Střelecký ostrov je fotbalový stadion v Českých Budějovicích, na kterém hraje tým SK Dynamo České Budějovice. Stadion byl postaven v roce 1940.

Muzeum cestopisné literatury

K vidění jsou unikátní výtisky starých cestopisů i mapy všech koutů světa. Expozice se věnuje Emilu Holubovi, Alberto Vojtěchu Fričovi, Josefu Kořenskému či Aloisovi Musilovi, ale i řadě dalších. Najdete zde artefakty z cest i osobní předměty cestovatelů. Dejte si zde výbornou kávu či čaj, začtěte se do knihy a vydejte se na cestu kolem světa.

Muzeum koněspřežky

Muzeum koněspřežky popisuje historii Koněspřežné dráhy České Budějovice – Linec. Celá expozice se nachází v bývalém strážním domku koněspřežky. Je jedním z nejmenších muzeí v České republice.

Muzeum energetiky

Jeho výjimečnost spočívá v netradičním pojetí, které ho dělá zajímavým nejen pro odborníky, ale i pro širokou laickou veřejnost.

Budvar – prohlídky Budvar museum ČB

Při této prohlídce nahlédnete do tajemství výroby ležáku Budweiser Budvar. Poctivě uvařené pivo pak ochutnáte načepované jen pro vás z pivovarských tanků v rozlehlých chladných ležáckých sklepích, kde Budweiser Budvar zraje před svou cestou k zákazníkům.

Obec Hluboká nad Vltavou

Obec známá především díky svému novogotickému monumentálnímu zámku, jenž svou dnešní podobu, inspirovanou romantickým zámkem Windsor. Krom zámku se zde nacházejí další atraktivní cíle: přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr, Lanové centrum, Alšova jihočeská galerie a velmi oblíbená zoologická zahrada ZOO Ohrada, kde se zabaví nejen děti, ale i dospělí, k některým druhům se mohou návštěvníci podívat i do výběhu.

Pivní stezka Budějovickem

České Budějovice a jejich široké okolí se mohou pyšnit vysokou gastronomií. Nachází se zde mnoho vyhlášených restaurací, útulných kaváren, a také kvalitních pivovarů a minipivovarů. Budějovický Budvar a Samson mají svou věhlasnou tradici po celé republice i po světě. Pivní stezka vás však zavede i za těmi méně známými pivovary. Start trasy je na náměstí Přemysla Otakara II. Již v centru Českých Budějovic je možné ochutnat místní gastronomii a pivo v Restauraci a minipivovaru Solnice, v Masných Krámech nebo v Restauraci a minipivovaru Krajinská 27.

REZERVACE SPECIÁLNÍ NABÍDKY